MENU

NOVINKY

01.09.2020 Příspěvek VZP

I v letošním roce můžete čerpat příspěvek zdravotních pojišťoven na pohybové kroužky. Pokud jej budete chtít čerpat, kontaktujte nás, abychom vám mohli vystavit fakturu, kterou např. VZP požaduje. Upozorňujeme, že fakturu je možné vystavit v měsíci, kdy byl kroužek placen, ne později.

DDM NA FACEBOOKU

Kdo (první) pokoří Mt. Everest?

25.01.2021


Expedice Kdo (první) pokoří Mount Everest skončila, dnes přinášíme zprávy z jejího plnění.

Výzvy, kterou jsme spořádali ve spolupráci se ZŠ, se zúčastnilo celkem 56 dětí z druhého stupně (ze 72).  V pátek 29.1. (pololetní prázdniny) všichni žáci druhého stupně se svými průvodci (učiteli) vystartovali s cílem „nasbírat“ výškové metry a vystoupat na vrchol nejvyšší hory světa. Protože odstartovali ze základny v Himalájích, nemuseli stoupat od nuly (tj. od hladiny moře), ale přesto je čekalo 3 710 výškových metrů. 

Každá expedice měla svého vylosovaného průvodce, zvolila si název a mohla si vyrobit vlajku.  Každý tým měl svůj komunikační kanál, kde se všichni navzájem podporovali a sdíleli zkušenosti. Průběžné výsledky mohli sledovat ve sdílené tabulce, kde viděli, jak si vedou všechny expedice i každý jednotlivec.

Hned na počátku, první den plnění výzvy, jsme řešili zásadní problém, protože se zjistilo, že všechny telefony nemají stejně přesnou GPS, a bylo tedy nutno zcela změnit způsob dokládání aktivit tak, aby počítání metrů bylo spravedlivé.

K plnění výzvy se účastníci postavili různě, dle své povahy a svých možností: někdo pravidelně každý den posílal svou denní dávku metrů, tak jak si rozpočítal, kolik musí denně ujít, někteří se „kousli“ až s vidinou ukončení výzvy a do kopců vyráželi častěji až těsně před koncem.

První na vrchol Mount Everestu vystoupal David Bělonožník a Petra Smolová – za necelý týden.  Celkem za tři týdny, kdy výzva běžela, do cíle vystoupalo 19 dětí (a většina průvodců z řad jejich učitelů).

Podle toho, do kterého výškového tábora při ukončení expedice dorazili, čekala na všechny lezce v cíli odměna (v DDM).  Mimořádnou prémii obdržela expedice, která výškových metru nasbírala v součtu nejvíce, a sice Snowgirls (dívky ze 6.tř.).

Považujeme tuto akci za velmi vydařenou, rádi jsme sbírali „své metry“, a přitom viděli děti, jak míří směrem do kopců, aby získaly metry a posunuly se blíž k vrcholu. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, učitelům za podporu a spolupráci, rodičům za pomoc s dokládáním tras.
Zvláštní poděkování patří Petře Pokorné za organizaci spolupráce se školou!

Doufáme, že příště se budeme moct potkat i „naživo“!